Aviatest LTD

Centrs Aviatest – uzņēmums, kas specializējas aviācijas tehnikas (planieru, lidmašīnu, helikopteru un to pamatagregātu) resursu izmēģinājumu veikšanā uz stendiem. Aviatest ir Eiropas (EASA) un Krievijas (АР МАК) sertifikāti, kas ļauj veikt visu veidu aviācijas tehnikas stiprības izmēģinājumus.

Eksperimentālais centrs Aviatest izveidots 1972. gadā kā aviācijas rūpniecības ministrijas un civilās aviācijas kopīga struktūra, lai pētītu ekspluatācijas nosacījumu ietekmes uz aviācijas tehnikas stiprības raksturojumiem un novērtētu resursu paildzināšanas iespējas virs noteiktajām tehniskajās prasībās.

Šo gadu laikā Aviatest izmēģināti lidmašīnu IL-18, JAK-40, JAK-18, АН-24 planieri un četri lidmašīnu TU-134 (А un B) planieri, helikopteru MI-1, МI-2, МI-4, МI-6 МI-8, КА-126, КА-226 planieri, kā arī veikti augstākminēto lidaparātu agregātu un mezglu izmēģinājumi.

Šobrīd Aviatest veic lidmašīnas Sukhoi Super Jet 100 planiera (fizelāža, spārns un spārna mehanizācija), planiera МС-21 fragmenta, helikopteru МI-26, Кa-62 un МI-38 planiera izmēģinājumus.

Aviatest sadarbojas ar vadošajām Rietumu helikopteru ražotājfirmām, proti, AgustaWestland un Eurocopter (tika veikts ļoti daudz AgustaWestland agregātu izmēģinājumi).

Šobrīd starptautiskās programmas NICETRIP ietvaros tiek veikti AgustaWestland un Eurocopter kopražojuma lidaparāta - konvertoplāna (lidmašīnas un helikoptera hibrīds) nesošās sistēmas izmēģinājumi.

http://www.aviatest.lv/